Preskoči na glavno vsebino

Javna naročila

OŠ Mislinja > Popestrimo šolo

Predstavitev projekta

Z novim letom smo dobili priložnost, da sodelujemo v programu »Popestrimo šolo 2014/2015« in učencem šestih šol ponudimo različne aktivnosti.

Aktivnosti se bodo izvajale izven rednega pouka (pred poukom in po pouku), v popoldanskem času, ob sobotah ter v času počitnic.

Natančni termini izvajanj ur bodo znani po prijavah učencev in boste o njih obveščeni naknadno.

Učenec se lahko aktivnostim pridruži kadarkoli med letom.
Udeležba je brezplačna.

Na voljo bodo sledeče aktivnosti:

NARAVA V VSEH LETNIH ČASIH

Spoznavali bomo naravo na makro in mikro nivoju:
- opazovanje narave (spreminjanje dreves skozi letna obdobja-fenološka opazovanja);
- opazovanje živali (v različnih prsteh, steljah, v gozdu, opazovanje razvoja žuželk in  drugih primernih živali);
- prepoznavanje sledi živali v naravi;
- učenje načinov kako in katere živali lahko gojimo doma.
- spoznavanje žive in nežive narave pod povečavo (mikroskopiranje in opazovanja z lupo)
Biovrtnarjenje - sajenje, spoznavanje rastlin, njihove značilnosti, priprava gredice, sajenje dreves, rožic, povrtnin, negovanje rastlin, ogled sadovnjaka, vrtov, spoznavanje zelišč in njihovih učinkov, ter spodbujanje samoiniciativnosti pri teh dejavnostih.
Ustvarjali bomo iz naravnih materialov - izdelava okrasnih in uporabnih izdelkov.
Opazovali bomo zvezde in lunine mene (najprej preko spleta in nato še v naravi).
OD RAČUNALNIKA DO SOLARNE TEHNIKE
Učenci bodo spoznali osnovno znanje iz računalništva, preizkušali svoje znanje preko računalniških kvizov, spoznavali programe za različna predmetna področja, delovanje IKT table, varno spoznavanje interneta, iskanje podatkov iz interneta.
- Spoznavali bomo domači kraj preko spleta (podjetja, društva, izobraževalne, zdravstvene ustanove, razvoj turizma v kraju ipd.).
- Izdelava in preizkus delovanja preprostih solarnih naprav (peka kruha s pomočjo preproste solarne pečice, izdelava sončnih ur, leseni okrasni in uporabni izdelki z dekoracijami s soncem izžganih motivov).
SPOZNAVANJE TUJIH JEZIKOV NA DRUGAČEN NAČIN
- S tujimi jeziki se pogovarjamo o vsakdanjih zadevah. Sporazumevali se bomo, kot da smo med ljudmi, ki ne znajo slovensko. Igra vlog.
- Vzpostavimo kontakte z vrstniki iz tujine - uporaba e-Twinning možnosti, uporaba videokonferenčne opreme.
- Ogled risank in mladinskih filmov v tujem jeziku. Branje tuje literature.
- Predstavitev in spoznavanje tujih jezikov. Kako razvozlati besedilo v tujem jeziku, ki ga čisto nič ne poznamo.
- Obisk ljudi, ki živijo v Sloveniji, vendar so od drugod - predstavitev njihovega jezika in kulture. Pomoč otrokom iz tujine za lažje učenje slovenščine.

OD OPAZOVALCA DO UMETNIKA

- Varstvo mlajših učencev med počitnicami  z ustvarjalnim preživljanjem prostega časa (npr. spoznavanje solarnega sistema preko igre, opazovanje narave s sprehodi v naravo).
- Spoznavanje glasbil, poslušanje glasbe, vplivi glasbe na posameznika, izdelovanje lastnih glasbil iz naravnih materialov.
- Ure pravljic, sestavljanje lastnih zgodbic, likovno ustvarjanje iz knjig v slovenskem in tujem jeziku (risanje na svilo, steklo, po asfaltu, pisanje pesmic, predstavitev pesmic, zgodb, dramsko ustvarjanje, izdelava oblačil, nastopanje). Pri aktivnostih bomo uporabljali fleksibilno diferenciacijo glede na učence.
- Spoznavanje in opazovanje narave, planetov, zvezd, lune, sonca, podnebij itd. Delanje izdelkov iz naravnih materialov na to temo (solarni sistem, lunine mene itd.). Delo bi potekalo pretežno v naravi, kjer bi se učenci naučili tudi živeti z naravo.

Objave

Trenutno ni aktivnih objav.

Koledar

Trenutno ni prihodnjih dogodkov.

Logotip storitev Microsoft Windows SharePoint Services

Utrinki z delavnic

Sličica
(Več elementov ...)

Sodelujoče šole

POŠ Završe

POŠ Dolič

OŠ Podgorje pri Slovenj Gradcu

POŠ Razbor

Dokumentacija

Prijavnica_za_otroka_POS_2014-2015.pdfPrijavnica_za_otroka_POS_2014-2015Petra C.

Povezave

Trenutno ni priljubljenih povezav za prikaz.